technologia

Badania krwi w Poznaniu – zobacz, dlaczego jest to ważne badanie

Badania krwi w Poznaniu – zobacz, dlaczego jest to ważne badanie

Badania krwi w Poznaniu to w zasadzie liczby, które mówią nam, jak radzi sobie nasz organizm. Ten rodzaj okresowych badań kontrolnych pozwala zapobiegać, unikać lub ograniczać wszelkie problemy zdrowotne. Krew jest kluczem do uzyskania informacji o naszym samopoczuciu. To przez krew krąży tlen i składniki odżywcze przyjmowane z pożywieniem. Również we krwi znajdują się komórki układu odpornościowego, takie jak przeciwciała i hormony.

 

Punkt pobrań krwi Poznań – nie trzeba się bać

Wiele osób czuje dyskomfort podczas pobierania krwi i obawia się przebiegu badania. W rzeczywistości takie obawy są spowodowane przyczyną strachu przed odkryciem pewnej patologii, strachem przed igłą, niechęcią do krwi. Jednakże tak naprawdę badania laboratoryjne każdy z nas musi co jakiś czas zrobić.

Okresowe badania krwi Poznań są niezbędne dla naszego obecnego i przyszłego dobrego samopoczucia. Dobrym nawykiem zdrowych osób jest pobieranie próbki krwi przynajmniej raz w roku. Oczywiście ten parametr zmienia się w zależności od naszej historii klinicznej, środowiska, w którym pracujemy lub żyjemy, rodzaju sportu, który uprawiamy itp.

 

Pobranie krwi Poznań – Jakie choroby można zobaczyć w badaniach krwi?

Dzięki próbce krwi, badania laboratoryjne stają się książką pełną informacji o funkcjonowaniu ważnych narządów i układów naszego organizmu.

Badanie krwi Poznaniu pozwoli wykryć takie schorzenia jak:

  • anemia (pełna morfologia krwi)
  • obecność infekcji (morfologia krwi i posiew moczu)
  • choroby nerek (kreatynina)
  • choroba sercowo-naczyniowa (cholesterol i trójglicerydy)
  • dysfunkcje metaboliczne (cukier we krwi, cholesterol, trójglicerydy, hormony tarczycy itp.)
  • zaburzenia szpiku kostnego (pełna morfologia krwi)
  • zaburzenia wątroby
  • choroby kości (wapń, fosfor)

Ponadto we krwi można wyszukiwać markery nowotworowe lub wskaźniki do wczesnej diagnozy nowotworu. Dzięki badaniom krwi Poznań, możliwe jest również sprawdzenie elektrolitów, które odpowiadają za regulację wielu funkcji komórkowych – w tym bicie serca czy funkcjonowanie mózgu – oraz utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia krwi.

Badania laboratoryjne Poznań

 

Czytaj więcej  Jak podłączyć dekoder Manta do telewizora - Praktyczny poradnik krok po kroku

Badanie krwi Poznań może zmotywować nas do zmiany nawyków żywieniowych, stylu życia lub być może skłonić nas do większej aktywności fizycznej. Bardzo przydatne może być również kontrolowanie problemu dziedzicznego lub związanego z naszą osobistą historią medyczną.

Udostępnij

O autorze