Poradnik

Jak dobrać armaturę do dużych łazienek, by nie okazały się designerską klapą?

O ile w małych łazienkach, gdzie każdy jej fragment jest na miarę złota, tak w dużej łazience paradoksalnie mamy wiele przestrzeni. Nasuwa się zatem myśl, że w takich przypadkach można więc bardzo łatwo ją urządzić, nie martwiąc się o detale. Jednak nic bardziej mylnego. Nawet w dużych łazienkach powinniśmy się skupić na podstawowych zasadach urządzania po to, by nie popełnić kosztownego błędu. Podstawowe wyposażenie łazienek stanowią ceramika łazienkowa: umywalka, sedes i bidet, oraz kabina prysznicowa bądź wanna.

Ich odpowiedni wybór jest niezwykle ważny, gdyż po pierwsze będzie to sprzęt używany przez co najmniej kilka lat. Jeśli nieodpowiednio je do siebie dobierzemy, to możemy zmniejszyć funkcjonalność i komfort użytkowania naszej łazienki. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie elementy łazienki są ze sobą spójne, to urządzając łazienkę możemy zdecydować się na komplet od jednego producenta – co zagwarantuje jednolity styl i ten sam odcień kolorystyczny. W przypadku dużych łazienkę bądź nawet pokoi kąpielowych, można też pokusić się o samodzielne dobranie poszczególnych elementów, co wprawdzie daje większe możliwości aranżacyjne, ale jednocześnie stwarza ryzyko niedopasowania i wizualnego chaosu.

Ceramika łazienkowa w pokoju kąpielowym- jaką umywalkę wybrać?

Bez względu na rozmiar łazienki, jednym z podstawowych elementów jej wyposażenia jest umywalka. Wybierając jej określony typ należy kierować się rozmiarem łazienki, funkcjonalnością i własnymi upodobaniami. Osoby posiadający dużą łazienkę mogą zdecydować się na umywalki znacznie szersze i charakteryzujące się nietypowymi kształtami. Nie będą one miały kłopotu z dostosowaniem się do innych elementów ceramiki, czy też dekoracyjnej w tym przypadku armatury łazienkowej.

Baterię łazienkową na tak dużej przestrzeni możemy wyeksponować, dzięki czemu zyskamy kolejny element dekoracyjny, a dodatkowo będziemy mogli zastosować wiele ciekawych designerskich rozwiązań, które w małych przestrzeniach niezbyt mają rację bytu.

Czytaj więcej  Jakie tusze do drukarki canon?

Odpowiednia armatura sanitarna do dużej łazienki

W Plus Outlet- największym i najlepiej wyposażonym sklepie z artykułami sanitarnymi do łazienek możemy znaleźć naprawdę wiele designerskich kolekcji, które będą niezwykle podkreślać duże łazienki. Na stronie przedsiębiorstwa znajdziemy wiele modeli w okazyjnych cenach. W sklepie stacjonarnym znajduje się cały sztab osób chętnych do doradzenia i pomocy w wyborze odpowiedniej armatury łazienkowej.

To osoby z ogromnym doświadczeniem, które sprawią, że aranżacje waszych dużych łazienek będą doskonale zapamiętane, a dla właścicieli pokoje kąpielowe będą miejscem relaksu i odpoczynku. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniej ceramiki oraz armatury łazienkowej to nie lada wyzwanie – zwłaszcza w przypadku, gdy będzie ona używana przez kilka najbliższych lat. Dokonując wyboru należy kierować się nie tylko gustem, ale także funkcjonalnością, dopasowaniem i wielkością.

Udostępnij

O autorze