Poradnik

Meble dla dziecka- stolik i krzesła

Większość zestawów stołowych i krzesełkowych jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat, co daje im krótki okres przydatności do użycia. Ale niektóre z nich mają tę zaletę, że są wielofunkcyjne, łącząc przestrzeń biurka z miejscem na inne zajęcia. Niektóre z nich łączą przestrzeń do przechowywania, jak również przestrzeń do zabawy, a także schludnie układają się w stosy, aby zaoszczędzić miejsce. Inne stoły są dostarczane z wyższymi nogami, które można wymieniać, gdy dziecko wyrośnie z pierwszego stołu.

Plastik czy drewno?

Zestawy plastikowe mogą być używane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń i są łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji niż masywne drewno. Zestawy z litego drewna są zazwyczaj droższe, ale będą bardziej wytrzymałe i coś, co można przekazać, gdy już masz na to potrzebę.

Ze wszystkimi meblami dla dzieci najlepiej jest przejść do neutralnych stylów, które przetrwają obecny ulubiony charakter dziecka; zastanów się nad meblami, z których dzieci naprawdę wydobędą najwięcej, zanim będziesz musiał je oddać. Ciekawe rozwiązania można znaleźć na stronie Pinio: https://www.pinio.com.pl/dla-starszaka/

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupach mebli dla starszaka?

Kiedy decydujemy się na zakup białych mebli drewnianych, musimy zwrócić uwagę na rodzaj materiału. Będziemy mieć wtedy ogląd co do jego wytrzymałości i bezpieczeństwa dla malucha. Warto dostosować mebelki do wzrostu malucha bądź wybrać te, które można będzie regulować.

Czytaj więcej  Czy można funkcjonować dziś bez Internetu

Udostępnij

O autorze