technologia

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu zasilacza do laptopa?

zasilacz_movano_19v_9_5a_1395175750_576Zakup nowego zasilacza do laptopa wydaje się nam zbędny. Myślimy tak jednak do momentu, gdy stary zasilacz zgubimy podczas podróży, zniszczymy w czasie przeprowadzki lub odkryjemy, że pies zajął się kablem zasilającym. Aby mieć pewność, że nowy zasilacz jest funkcjonalnym produktem i będzie pasował do laptopa, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Pierwszą z nich jest napięcie. Ilość Voltów na zasilaczu oraz laptopie powinna być taka sama. To dobry moment, aby przeczytać informacje umieszczone na zasilaczu. Znajdziemy tam też dane dotyczące natężenia prądu. Ilość amperów na zasilaczu nie powinna być mniejsza niż ta umieszczona na laptopie. Jeśli wystąpi tutaj różnica, możemy zaszkodzić urządzeniu i szybko udamy się do serwisu komputerowego. Producent zasilacza poinformuje nas też o jego mocy.

Kolejną kwestia jest końcówka, która pozwala na podłączenie zasilacza do laptopa. Można tutaj sprawdzić wymiary elementów wtyczki i dopasować odpowiedni jej rozmiar w sklepie. Niektóre firmy oferują nam uniwersalne zasilacze, które posiadają kilkanaście końcówek. Umocowanie odpowiedniej pozwala na podłączenie urządzenia do określonego modelu laptopa.

Zasilacze to zarówno oryginalne modele, jak też zamienniki. W przypadku tych drugich można liczyć na korzystniejszą cenę, jednak nie warto bazować na najtańszych modelach, które mogą szybko ulec awarii i wymagać zakupu nowego egzemplarza. Zasilacz do laptopa można nabyć e sklepie stacjonarnym lub kupić go w sieci. Sprzedawcy podają wszelkie parametry pozwalające na dobór odpowiedniego modelu.

Czytaj więcej  Dynamiczny świat współczesny i technologia

Udostępnij

O autorze