Poradnik

Neonatolog w Poznaniu- szukaj w Neomedica

Wielu rodziców poszukuje neonatologa dziecięcego w Poznaniu. Można takich specjalistów znaleźć w gabinetach Neomedica. Poza standardową opieką nad noworodkiem, wykonują oni również podstawowe badania diagnostyczne, które pozwolą w szybkiej ocenie stanu zdrowia dziecka i wdrożenia ewentualnego leczenia. Więcej informacji na temat lekarzy, formularz zgłoszenia dziecka na wizytę oraz opisy badań można znaleźć na stronie:

Echo serca dziecka

W czasie wizyty specjalista może wykonać badania diagnostyczne malucha. Jednym z nich jest echo serca, czyli badanie USG doppler serca dziecka. Echokardiogramy są na ogół najlepszymi testami w celu wykazania struktury i funkcji elementów składowych serca. Służy ono do pomiaru wielkości i grubości komór serca oraz sposobu, w jaki serce radzi sobie z pompowaniem krwi przez zastawki serca. Echokardiogram może wykrywać nieprawidłowości strukturalne serca (otwory między komorami, płyny wokół serca, masa wewnątrz serca itp.

USG głowy

W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie badania, które oceni rozwój układu nerwowego maluszka. Neaonatolog dziecięcy w poznańskich gabinetach Neomedica wykona również badanie USG przeciemiączkowe, czyli badanie ultrasonograficzne głowy dziecka. Jest to badanie bezpieczne, bezinwazyjne oraz możliwe do wykonania w gabinecie bez wcześniejszego przygotowania malucha.

Czytaj więcej  Technologia komunikacyjna dla mas

Udostępnij

O autorze