Poradnik

Płytki podłogowe- luksus w cenie

Kiedyś posiadanie płytek podłogowych było ciekawym rozwiązaniem, aczkolwiek bardzo niepraktycznym. Zimne płytki nie były ciekawym rozwiązaniem w salonach czy korytarzach. Obecnie technologia pozwala na tworzenie takich rodzajów płytek, które są w stanie imitować inne materiały w ciekawym stylu. Pozwalają na tworzenie przestrzeni, które wcześniej były niemożliwe do stworzenia bądź wiązały się z wysokimi kosztami wykonania instalacji czy utrzymania.

Co ciekawe, unikatowe, trwałe i stylowe podłogi z płytek ceramicznych znalazły się w czołówce elementów dekoracyjnych podłóg w ostatnich latach. Przez lata płytki były znane jako przystępna cenowo alternatywa dla kamienia naturalnego. Była to zszywka podłogowa w kuchniach, łazienkach i innych wrażliwych na wodę obszarach. Nikt nie przypuszczał, że porcelana i płytki ceramiczne będą kiedyś konkurować z ciepłymi, tradycyjnymi podłogami z twardego drewna.

Płytki do kuchni oraz łazienki

W ciągu ostatnich kilkunastu lat płytki całkowicie się zdejmowały, pięknie odwzorowując najgorętszy wygląd drewna, a nawet rozszerzając się w nowe faktury. Płytki drewnopodobne coraz śmielej pojawiają się w łazienkach. Mają one swoje zalety, które pozwalają im na być ciekawszym rozwiązaniem niż typowe drewniane podłogi. W 2020 roku zdecydowanie pojawi się duży nacisk na duże deski o wyglądzie drewna, przyciągające wzrok wzory, kształty i wzory oraz wiele nowych, jasnych spojrzeń.

Enkaustyczne płytki dekoracyjne stały się bardziej pożądane. Są one dostępne zarówno w tradycyjnych materiałów betonowych, a nie stają się dostępne w płytki porcelanowe, które są cieńsze, bardziej trwałe i tańsze. Wszyscy wiemy, że szary to nowy beż, a kolory podłóg naprawdę to pokazują. Nowoczesne płytki ceramiczne pokazują mnóstwo odcieni szarości i faktur. Należy pamiętać o tym, że sposób ułożenia wzoru podłogi może naprawdę urozmaicić to, czy jest ona modna, czy nie. Wystarczy, że wybierzesz klasyczną podłogę, ale położyć ją w wzór w jodełkę, aby dodać dramatyzmu i nowoczesności do każdego pokoju.

Czytaj więcej  Administracja SAP – dlaczego warto powierzyć ją specjalistom?

Nowe style oraz rozmiary

Nowoczesne trendy sprawiają, że zmieniają się wyglądy i rozmiary kafelek. Kafelki nadal są większe i stają się większe. Są one dostępne z realistycznych rodzajów kamienia, takich jak marmur, wapień, trawertyn, itp. Betonowy wygląd stał się popularny, jak również inne rodzaje płytek takie jak płytki drewnopodobne. Płytki cienkie są stosunkowo mało popularne na rynku.

Ich montaż jest trudniejszy i wymaga wykwalifikowanych i doświadczonych instalatorów. Dzięki technologii atramentowej płytki dają bardzo realistyczny wygląd różnych rodzajów marmuru, wapienia, betonu i innych rodzajów stylów i wyglądu. Co ciekawe, prostokątne płytki są nadal popularne i dużo więcej opcji tego rodzaju płytek w większych rozmiarach będzie dostępnych w nadchodzącym roku. Ciekawe rodzaje płytek można znaleźć w Grupie Mo: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/

Udostępnij

O autorze