Poradnik

Płytkowa innowacja

Niesamowitym jest fakt, że już starożytni Rzymianie potrafili, oprócz podbojów i doskonalenia taktyki wojennej, organizować sobie relaks. Podczas większych uroczystości były to walki gladiatorów i wszystkie związane z tym zabawy, zakrapiane sporymi ilościami mocniejszych trunków. Jednak relaks w wydaniu rzymskim, to nie tylko huczne imprezy. Na co dzień miejscem regeneracji były bardzo modne w tamtych czasach łaźnie. Najczęściej mocno rozbudowane kompleksy wodne, z basenami, kadziami, możliwością zimnych, ciepłych czy gorących kąpieli.

Znajdowały się tam także sauny, ale i nie rzadko lokalne biblioteki, które sprzyjały spokojnej lekturze podczas wodnego relaksu. Dodatkowo, świadczono tam usługi różnych kategorii; fryzjerskie, barberskie, oferowano także wyszukane formy masażu relaksacyjnego. Były to miejsca, w których tętniło życie towarzyskie, ale i pewna forma wyciszenia i regeneracji indywidualnej. 

Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób wykończenia takich starożytnych aqua-parków. Pomimo iż były to miejsca publicznie dostępne, nie oszczędzano na jakości dobieranych materiałów wykończeniowych i ozdobnych. Jeszcze większy zachwyt wzbudzały łaźnie prywatne, tych najbogatszych możnowładców. Zdobiły je nie tylko ścienne malowidła czy monumentalne rzeźby, ale dużą popularnością cieszyły się mozaiki wykonywane z drogocennych kamieni, ceramiki czy tez techniką inkrustacji. Łaźnie legły w gruzach pod naporem czasu i wojen, ale jedno przetrwało do dzisiejszych czasów – zdobienie naszych łazienek ceramiką. 

Każdy, kto staje w obliczu jej remontu czy wykończenia od podstaw, chce niczym starożytni Rzymianie, aby były piękne oraz wykończone materiałem wysokiej jakości. Nie trzeba jechać do Rzymu, ale wystarczy odwiedzić salon płytek Poznań na:  https://grupamo.pl/kontakt/poznan/. Znajdziesz tu iście cesarski asortyment. Płytki o wysokim standardzie, od najbardziej rozpoznawalnych i renomowanych producentów. Zarówno te w wersji podłogowej, jak i w wydaniu naściennym. Zróżnicowana kolorystyka z szerokim wachlarzem możliwości. Ponadto płytki Poznań to duża rozpiętość pod względem rozmiarów, od tych dużych, po najbardziej mozaikowe, a także szerokie spektrum kształtów. Wszystkie są atestowane, certyfikowane i zaopatrzone w wieloletnie gwarancje producenta. 

Czytaj więcej  Sklep na miarę prawdziwego królestwa

Salon łazienek Poznań to miejsce, w którym starożytni Rzymianie robili by hurtowe zamówienia do swoich łaźni. Jednak to Ty dzisiaj możesz skorzystać z tej profesjonalnej obsługi, podczas kompleksowego jej aranżowania. Bowiem to miejsce to także bogaty asortyment, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających. To tu znajdziesz szeroki wybór różnorodnych wanien, muszli klozetowych, umywalek czy kabin prysznicowych. Wysokiej klasy armatura łazienkowa pozwoli na precyzyjne i estetyczne wykończenie całości, a dodatkowo cały szereg wyszukanych elementów dekoracyjnych, które uczynią to miejsce funkcjonalnym i przyjemnym. Łazienki Poznań, to wysoki standard obsługi klienta wraz z bogatym zapleczem asortymentu. 

Starożytny Rzym nie ukaże już swojej łaźniowej świetności. To już zamierzchła historia. Odwiedzając: https://grupamo.pl/kontakt/poznan/ sam napiszesz swoją historię w łazience, którą urządzisz na miarę cesarskiego stylu.  

Udostępnij

O autorze