technologia

Program medyczny – pomoc czy utrudnienie

Program medycznyJakiś czas temu firmy specjalizujące się w programowaniu opracowały nowy, bardzo funkcjonalny program medyczny, który ma służyć przychodniom lekarskim. Mimo iż ma dużo funkcji niektórzy nie wiedzą, czy stanowi pomoc, czy może jednak utrudnienie. W związku z tym warto wspomnieć o nim nieco więcej. Program do obsługi przychodni posiada między innymi takie funkcje jak – rozliczenia z NFZ, możliwość samodzielnego umawiania się na wizyty, wypisywanie recept, a także prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej.

Oczywiście to tylko przykłady. Opcji jest zdecydowanie więcej. Wygląda więc na to, że program medyczny faktycznie jest bardzo pomocny. Utrudnieniem może jest tylko pod tym względem, że niektórzy lekarze niezbyt znają się na komputerach, a taki program też wymaga stosownej obsługi. Kolejne utrudnienie to to, że sporo kosztuje. Jednak tak naprawdę biorąc pod uwagę wszystkie zalety oprogramowania, można dojść do wniosku, że jest ono bardzo pomocne zarówno dla lekarzy, pozostałych pracowników, jak i dla pacjentów.

Program medyczny zdecydowanie unowocześnia przychodnię i czyni ją atrakcyjniejszą. Poza tym wygląda na bardziej profesjonalną. Decydując się na stosowanie tego nowoczesnego narzędzia, trzeba najpierw dokonać właściwego wyboru jednego z wielu. Programów jest całkiem sporo, bo oferują go różne firmy. Należy wybrać taki, w którym jedną z opcji jest elektroniczna dokumentacja medyczna. Wówczas będzie jeszcze większym ułatwieniem i ogromną pomocą dla pracowników przychodni.

Czytaj więcej  Jak wyłączyć reklamy w telewizorze Thomson? Skuteczne sposoby!

Udostępnij

O autorze