technologia

Wybieramy ochraniacz do łóżeczka – wszystko co trzeba wiedzieć

ochraniacz do łóżeczkaWysokiej jakości ochraniacz do łóżeczka ma standardową grubość niezbędną do ochrony dziecka. Musi być również wykonany z materiałów, które nie są szkodliwe dla zdrowia ani środowiska. Należy również zwrócić uwagę na dobór szerokości, która musi być na tyle duża, aby pokryć obszary najbliższe dziecku.

Bezpieczeństwo niemowląt podczas snu jest bez wątpienia czynnikiem podstawowym gwarantującym ich zdrowie, a ale również zapewniające spokojny sen rodziców. Łóżeczko z bocznymi barierkami jest idealne dla malutkich dzieci, ale musi być odpowiednio zabezpieczone, aby dziecko nie zraniło się w wyniku uderzenia.

Najlepsze materiały na ochraniacz do łóżeczka – kompletny poradnik

Firmy produkujące tekstylia dla niemowląt w tym ochraniacze do łóżeczka, coraz częściej stosują w trosce o zdrowie jak i środowisko, nietoksyczne barwniki, które w rzeczywistości respektują normalną kwasowość skóry dziecka i są wolne od szkodliwych substancji.

Zarazem również wypełnienie ochraniaczy do łóżeczka pochodzi ze starannego doboru najczystszych włókien poliestrowych i gwarantuje idealne ciepło, maksymalny komfort i niezmienną w czasie jakość.

Bezpieczeństwo dotyczy przede wszystkim użytych materiałów, które oprócz zgodności z obowiązującymi przepisami muszą gwarantować doskonałą jakość w czasie, nawet po różnych praniach. Hipoalergiczne włókno poliestrowe użyte do wyściełania ochraniaczy do łóżeczek modułowych pochodzi z selekcji najczystszych włókien, a bawełniane pokrowce muszą zapewniać odpowiednią wentylację.

 

Cel ochraniaczy do łóżeczka – wyjaśniamy krok po kroku

Ochraniacz do łóżeczka ma za zadanie chronić Twoje dziecko przed wpadaniem na boczne barierki w nocy, ponieważ dzieci ciągle się poruszają i ryzykują uderzeniem. Na rynku można znaleźć ochraniacze gładkie lub wzorzyste, które pasują do narzut i kołder.

Wraz z narodzinami dziecka trzeba pomyśleć o wielu akcesoriach niezbędnych do jego wzrostu w bezpiecznym miejscu a jednym z podstawowych elementów jest właśnie ochraniacze do łóżeczka. Warto starannie dobrać nie tylko konstrukcję i materac łóżeczka i kołyski, bo to miejsca, w których maluch będzie spędzał najwięcej czasu, ale także ochraniacze, które mają chronić malucha. Wiele łóżeczek ma już w zestawie ochraniacze i kołdry, połączone ze sobą, a często także z dekoracjami obecnymi na konstrukcji łóżeczka.

Czytaj więcej  Jaki telewizor 32 cale - Wybierz najlepszy telewizor dla siebie

Podczas wyboru ochraniaczy do łóżeczka należy zwrócić uwagę na to, aby były odpowiednio wyściełane i spełniały swoją funkcję ochronną. Muszą być również całkowicie zdejmowane i z pokrowcem. Tkanina ta w zasadzie będzie łatwa do prania nawet w pralce, a także zagwarantuje maluszkowi komfort zarówno latem, jak i zimą.

Udostępnij

O autorze